www.sendnij.pl
Infolinia: Patron Service: +48 22 319 88 99 | GLS: +48 46 814 82 20 | InPost: +48 722 444 000 | Paczka w Ruchu: +48 22 693 70 00 | Biuro Sendnij.pl: +48 537 898 898


Aktualności

Kurier bez umowy-jakie są plusy takiego rozwiązania?

 

Odpowiedzią na to pytanie z pewnością będą platformy, które oferują usługi kurierskie od wielu odmiennych przewoźników. To rozwiązanie jest przeznaczone do firm z rewiru małych oraz średnich przedsiębiorstw, którym nie odpowiada podpisywanie umów z firmami kurierskimi. Podpisując taki dokument, należy podać liczbę nadawanych przesyłek, co może być trudne do określenia. Kurier bez umowy to również gwarancja niższej ceny.

 

Nadanie pojedynczej paczki

 

Bardzo często małe firmy chciałyby nadać pojedynczą przesyłkę, ale cena za zlecenie bezpośrednio w firmach kurierskich jest bardzo duża. Wtedy rozwiązaniem są platformy usług kurierskich, w których nadanie tylko jednej paczki, może być w bardzo atrakcyjnej cenie.

 

Najważniejsze firmy kurierskie

 

W celu oferowania usług kurierskich, platformy zaczynają współpracować z firmami kurierskimi, które są już obecne na rynku. W zakres umowy wchodzi „podzlecanie” dostarczenia paczek i podpisywana jest z najważniejszymi, sprawdzonymi firmami kurierskimi, co ma-według twórców tych platform-zapewnić, że przesyłka zostanie dostarczona do adresata w terminie.

 

Kilku przewoźników

 

Większość platform współpracuje z kilkoma przewoźnikami. Minimum z trzema. Współpraca z większą liczbą firm kurierskich jest korzystna dla klientów platformy. Mamy możliwość wybrania dostawcy przesyłki według naszych indywidualnych kryteriów selekcji.

 

Dla małych i średnich firm

 

Małe oraz średnie firmy bardzo często nadają kilka pojedynczych przesyłek w trakcie miesiąca. Koszty wysyłki kilku przesyłek za pośrednictwem przewoźnika jest zazwyczaj bardzo duży. Natomiast jeżeli choć raz korzystałeś z usług Poczty Polskiej to wiesz, że są one zawodne i długotrwałe. W związku z tym platformy, oferujące usługi kurierskie w bardzo korzystnej cenie, to najlepsze rozwiązanie dla przedsiębiorstw tej wielkości.

 

Od drzwi do drzwi

 

Przesyłki, które zostaną zamówione za pośrednictwem platformy usług kurierskich są wykonywane w systemie „od drzwi do drzwi”. Kurier zabiera gotową do wysłania przesyłkę z określonego przez nadawcę miejsca i dostarcza pod wskazany w zamówieniu adres.

 

Przesyłki międzynarodowe

 

Bardzo dobrą opcją jest również znalezienie kuriera bez podpisywania umowy, który daje możliwość przesłania paczki za granicę. Takie rozwiązanie będzie szczególnie cenne dla osób, które dopiero otworzyły sklep internetowy i chcą sprawdzić, jak pójdzie im ekspansja na rynki międzynarodowe. Podpisanie umowy na 12 miesięcy hamuje taki ruch w przypadku większości początkujących firm. Poza tym, taka paczka wymaga w umowie dodatkowych paragrafów i osobnych ustaleń. To bez sensu, gdy nie wiesz, czy wyślesz więcej niż jedną paczkę.